Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 01.05.2024, 23:45
Dnes je streda 1. mája 2024, meniny má nikto a zajtra Žigmund




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší
 R E S C U E ! 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
MiroZa píše:
Chlapci ako to tu tak čítam a mám pocit, že oficiálne to nejde, tak ma napadla taká myšlienka, že tí offroad anjeli, ktorí sú ochotní pomôcť sú perfektná vec. Čo keby sme si zatiaľ pomáhali navzájom. Bola by to "zatiaľ" taká naša "4x4club" záchranná služba. Som kdekoľvek na Slovensku tak viem, že v prípade núdze mi vždy niekto pomôže (nie štátne alebo súkromné organizácie).
Ak to bude fungovať to sa rozchýri samo a potom sa uvidí čo ďalej.
Z histórie poznáme veľa prípadov, keď určitá skupina ľudí si urobila niečo pre seba "templári" a pod....


Templári aj tak dopadli....

Inak je to nebezpečná myšlienka celkovo. Záchranárstvo je, alebo na SK ešte len bude dobrý biznis. Kruhy, ktoré sa na to chystajú nemajú záujem o rozmáhanie nezištného systému pomoci blížnemu. Hlavne je to pre nich hrozba. Znie to hnusne ale je to tak. Čím ušlachtilejšia bola v hystórii myšlienka, tým krvavejšie bola potlačená. Katari alebo Rozikruciáni by mohli rozprávať...

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 21:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
V mojom doterajšom už skoro 43 ročnom živote som sa napomáhal na ceste aj mimo nej už veľakrát a kadekomu. Ak mi zavoláš, že máš nejaký prúser tak mi nikto a nič nezabráni Ti pomôcť.


Štv, 02.11.2006, 21:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
MiroZa píše:
Ak mi zavoláš, že máš nejaký prúser tak mi nikto a nič nezabráni Ti pomôcť.


Dochádza mi víno. :shock:

ale vážne, tu ide o pokus vytvoriť nejaký systém oficiálne. A to je velký rozdiel oproti individuálnej pomoci. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 02.11.2006, 22:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Ja viem. Pekný zvyšok večera.


Štv, 02.11.2006, 22:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
MiroZa píše:
V mojom doterajšom už skoro 43 ročnom živote som sa napomáhal na ceste aj mimo nej už veľakrát a kadekomu. Ak mi zavoláš, že máš nejaký prúser tak mi nikto a nič nezabráni Ti pomôcť.



Presne tak ,vsak o to ide pomoct niekomu kto tu pomoc potrebuje bud na ceste ale hlavne mimo nej ak budem v dosahu a mam cas. Myslim,ze nikto kto je off nakazeny to urcite neurobi len preto ,aby mal pred sebou vidinu,, bubakov ,, . Zase na druhej strane pomozete nezistne cloveku a on sa zachova s prepacenim ako svina, horko tazko podakuje.
No aj s tym sa pocita. Ked vsak pozeram na druhu temu ,,anjelov,, tak sa mi vidi ,ze uz je pokryta vacsia cast nasho Slovenska,tak myslim,ze super :!: :smt023 Inac mne sa prave v sobotu stala taka vec,ze mi do cesty skocila starsia pani,ze rychlo potrebuje pomoc ,lebo v autobuse ,ktory uz bol prec nechala celu tasku s peniazmi a dokladmi. Tak chtiac nechtiac tetu som vzal,mala problem vojst do JEEPA ale vysla,zapol vsetky blinkre a podho za autobusom. Skratil som si to cez pesiu zonu ,ale chvalabohu autobus som dobehol. Taska sa nasla,chvalabohu, a teta ziarila stastim. Takze vsetko nakoniec skoncilo happy endom. :smt038 :smt030

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 02.11.2006, 22:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked som behal zo supravou a vozil suter v rokoch 90az95 automaticky som zastavil ak mal niekto na ceste problem.Na tych starych vehikloch nebol problem ze nieco upadlo a vobec ma nezaujimalo aku ma spz.Ale teraz co som pocul,nezastavi ani ked su z jednej firmy.Je to smutne. :(

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 02.11.2006, 23:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri tej mojej malej nehode v Brne nedavno sme cakali na policajtov a nasledne s nimi dohromady viac ako 3,5 hodiny, za tu dobu som naplno svietil, blikal a majakoval aby nas ty ceski cvoci nezramovali na dialnici (aj tak mi zrusili trojuholnik).
Za tu dobu mi umrela (starsia) baterka tak ze som uz nevedel nastartovat.

Skveli policajt ceski mi na otazku ci nema startovacie kable len nechapavo odvrkol ze "nac by nam to jako mnelo bejt?". Jedina pomoc co mi bol schopny dat bolo dajake telefonne cislo kde mi nejaka asistencna sluzba ponukla slvely obchod, za prifrcanie a nastartovanie kablami vypytali 1600,- CZK
Zastavili sice nejaky robotnici na dodavke ale tie "TESCO" kable co mali sa nechytali...

Vtedy by sa moznost zavolat niekomu znamemu kto by prisiel a nakopol ma neskutocne hodila, volal som na vsetky mozne cisla online sluzieb co som si spomenul a vybavil som velke h****. Nakoniec ma ta naburana Laguna odtiahla na pumpu, kupil som startovacie kable, a z naburanej Laguny sme nastartovali mna. :?

P.S.: Ten ceski policajt sa tam zjavil znova....a chcel nam dat pokutu za to ze sme sa tahali po dialnici....vacsie kretena som este nevidel...ten jeho kolega len ticho sedel v aute a asi sa za neho hambil jak pes.... :evil:

P.P.S.: Baterku uz mam novu...a aj 500A kable startovacie.... :twisted:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 03.11.2006, 9:24
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
P.S.: Ten ceski policajt sa tam zjavil znova....a chcel nam dat pokutu za to ze sme sa tahali po dialnici....vacsie kretena som este nevidel...ten jeho kolega len ticho sedel v aute a asi sa za neho hambil jak pes.... :evil:

Mal si ho poslat do p..., nakolko po dlainici sa tahat moze a sice po nablizsi exit, a do toho sa myslim pumpa zapocitat moze ...


Pia, 03.11.2006, 9:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Mal si ho poslat do p..., nakolko po dlainici sa tahat moze a sice po nablizsi exit, a do toho sa myslim pumpa zapocitat moze ...


Sak sme na neho kukali ze co to trepe....retard chvilku listoval v nejakej knizke, ak som si dobre vsimol tak to boli tie ich nove pravidla cestnej premavky (dement to ani neovlada a musi tahaky mat :twisted: ) a po chvilke sklamane vyhlasil ze "tak nic ste vlastne nespachali, tak vsecho v poradku" a s dajakymi poznamkami priblblymi odfracali prec.

Ale namiesto pomoci cloveka len zbuzeruju, ne ze mam dost nervov s nepojazdnym autom a aby sa clovek este sral s dementom nejakym zakomplexovanym.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Pia, 03.11.2006, 12:07
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... tej nevraživosti od velkopodnikatelov velkozáchranárov by som aj veril... ale ohrozený by som sa tým necítil. Ak sa nemýlim, tak sa nehodláme uchádzať o nejaké štátne peniaze za prevádzkovanie záchranky.... takže sme jaksi nezranitelný.... :twisted: ... obvyklým spôsobom boja v takýchto kruhoch je totiž odstavenie konkurencie od peňazovodu.

Inak... v prípade stroskotania v čehúnsku treba mať sebou toto !
http://www.offroadforum.cz/offroadandele.xls


Pia, 03.11.2006, 18:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... tej nevraživosti od velkopodnikatelov velkozáchranárov by som aj veril... ale ohrozený by som sa tým necítil. Ak sa nemýlim, tak sa nehodláme uchádzať o nejaké štátne peniaze za prevádzkovanie záchranky.... takže sme jaksi nezranitelný.... :twisted: ... obvyklým spôsobom boja v takýchto kruhoch je totiž odstavenie konkurencie od peňazovodu.

Inak... v prípade stroskotania v čehúnsku treba mať sebou toto !
http://www.offroadforum.cz/offroadandele.xls


hmm, veď je to jednoduché. Takáto snaha ohrozuje ICH požiadavky na peniaze od štátu! Štát si proste povie:"načo budeme dávať peniaze na zachraňovanie tejto skupine ludí, keď iná skupina je ochotná to robiť zadarmo"! Ak by sa to rozvinulo a nebodaj začalo fungovať výrazne by to ohrozilo ich biznis tak je naivné čakať, že budú priatelsky spolupracovať...nebodaj pomôžu s výcvikom. :lol: :lol: :lol:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 03.11.2006, 18:21
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
Ctihodný prítomný....

Tak ma napadá, že sme tu spolok ktorý prevádzkuje nemalé množstvo pozoruhodnej (ba by som povedal priam extrémnej) techniky.

Možno by nebolo márne sa natolko zorganizovať, aby sme boli schopný sa v prípade potreby pridať k záchranným zložkám HZZ, CO, LZS a pod.

(kedysi to načal Handlovčan... ale nejak sa to neuchytilo. aj tuším prečo... ale to je na dlho)

Myslím, že suma techniky, znalostí a schopností ktorú predstavujeme nie je na zahodenie.

Pre začiatok.... pozrite na www.rescue.sk

Čo Vy na to ...? (ak by bol záujem, môžeme s tou partiou pokecať že čo a ako)

Teda Martin, prečítal som si asi 3x celý thread ale nie je mi stále jasné, čo máš na mysli pod pridaním sa k integrovanému záchrannému?
Myslím, že trochu ale naozaj iba trochu do toho vidím, dokonca sa poznám aj s predmetným JUDr. a myslím, že sa s ním o tejto téme dá hovoriť. Rovnako ako sa ho spýtam prečo toto zakapalo.
Ak ide o to, čo tu už bolo písané, schovať jazdenie za bohumilú činnosť tak si dovolím upriamiť pozornosť na skutočnosť, že kopec lesov je v súkromných rukách a nejaké to jazdenie aj pod hlavičkou rescue asi nebude vyvolávať nadšenie v radoch majiteľov.
Určite je dobrý nápad zorganizovať niečo ako "záchranný systém" ale každý, kto len trochu pričuchol k taketjto práci vie, že to tak ľahké nebude.
Ako ukážku našej doterajšej schopnosti si dovolím poukázať na to ako funguje offroadové fórum na .sk... je to práca nadšencov z vlastného vrecka, pokiaľ by sa mala zaplatiť nejaká doména nebodaj nejaký symbolický členský poplatok ročne za jej prevádzku (železo a podobne) tak by ste boli rýchlo vyliečený z nadšenia.
Ja by som navrhoval salámovú taktiku, skúsiť niečo v menšom (napr. dostať toto fórum do stavu schopného prevádzky nezávisle na nálade majiteľa domény) a potom zdravé jadro môže uvažovať nad niečím väčším.
Môžete poznamenať, že som pesimista ale skúsenosti ma nútia uvažovať takto.

_________________
unfortunate man with none


Pia, 03.11.2006, 22:46
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rescue support nezakapalo tak nejak funguje . Len nikdo nemá čas riešiť nejakú väčšiu činnosť . Ako som napísal rieši to každý vo svojom okolí . Myšlienka volného jazdenia nebola doktorova /on to myslý v dobrom / ale niektorých potencionálnych aj reálnych členov . Tak ako BSA aj ja som za salámovú taktiku . Dajme o sebe vedieť ale nemajme velké plány lebo tie sa môžu zmeniť na velké sklamanie . Náš klub je registrovaný v nejakom záchrannom sistéme / možno aj integrovanom / ale za 5 rokov čo existuje nás nikto neoslovil . Je to dosť ludí ktorý s toho slušne žijú a nemajú záujem aby im niekto hrýzol s koláča . Skôr reálna je spolupráca s dobrovolnými zložkami na miestnej úrovni.


Sob, 04.11.2006, 1:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:16
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak sa bude k niecomu schylovat tak ja som k dispozicii
Mam medicinske vzdelanie , zvladnem kdeco, Jeep ZJ 5,2 a peniaze mam svoje.

_________________
HUMMER H2
VW Touareg V6
KVF 750 BF


Pon, 06.11.2006, 13:08
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
bsa píše:
Ja by som navrhoval salámovú taktiku, skúsiť niečo v menšom (napr. dostať toto fórum do stavu schopného prevádzky nezávisle na nálade majiteľa domény) a potom zdravé jadro môže uvažovať nad niečím väčším.
Môžete poznamenať, že som pesimista ale skúsenosti ma nútia uvažovať takto.


...by som povedal že pravdu máš šuhaj... :wink:


Pon, 06.11.2006, 13:48
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: